KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14029272
*
nr 1402 9272
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Blandteknik, "Blomning utanför ateljerfönster", komposition med blomster. Signerad. Duk, 43,5x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 20:05:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 19:57:53
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik john ivar berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:18
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40
*
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Läs mer om John Ivar Berg
nr 1402 9272
John Ivar Berg
(1916-2003), Sverige
Blandteknik, "Blomning utanför ateljerfönster", komposition med blomster. Signerad. Duk, 43,5x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x39 cm
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 19:57:53 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Ivar Berg
John Ivar Berg, svensk bildkonstnär född i Jonsbol, Östergötland 1916, död 2003.Läs mer om John Ivar Berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik john ivar berg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:18 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40